הרהיטים, ובכלל זה כורסאות, נמנים עם הפריטים היותר יקרים בבית. כיוון שההחלפה שלהם כרוכה בהוצאה לא פשוטה, חשוב לנקוט בכל האמצעים, במטרה להאריך את חיי הרהיטים. השמירה על הניקיון היא אחד מהמרכיבים החשובים ביותר למטרה זאת. בשורות להלן נתמקד בנושא ניקוי כורסאות ושמירה עליהן. אילו סוגים של כורסאות קיימים? האם אפשר לנקות כורסאות באופן עצמאי או צריך להזמין ניקוי מקצועי? מהם החומרים המקצועיים לניקוי ספות? מה ההבדל בין ניקוי עצמאי לבין ניקוי כורסאות מקצועי? מהו טווח המחירים של ניקוי כורסאות מקצועי? בכל השאלות הללו נעסוק בהמשך המאמר. 

ניקוי כורסאות – איך לנקות?

 בשוק הריהוט יש מגוון רחב של סוגי כורסאות. עם המגוון הזה ניתן למנות כורסאות עם הדום או בלעדיו, כורסאות מרופדות, כורסאות כבדות או קלילות. אבל ההבדל המשמעותי ביותר בין סוגי הכורסאות הינו ההבדל שבין כורסאות מבד לבין כורסאות מעור. מעבר למראה ולתרומה של הכורסאות לעיצוב החלל הפנימי בבית, החומר שממנו עשוי הריפוד שלהן משפיע ישירות על אופי התחזוקה שלהן ועל האפשרויות לנקות אותן. 

  • כורסאות מעור: כורסאות בריפוד עור הן כורסאות שנראות מיליון דולר. בנוסף, ריפוד העור הוא עמיד יותר בעיקר בכל מה שנוגע לאפשרויות הניקוי. אם נשפך על כורסה כזאת אוכל או משקה, הלכלוך ניתן לניקוי בקלות. רק במקרים נדירים יחסית נוצר כתם שאי אפשר להסיר. כורסאות מעור ניתנות לניקוי באמצעות חומרים פשוטים, שכל אחד מחזיק בבית. עם זאת, גם כורסאות עור דורשות ניקוי יסודי מעת לעת.
  • כורסאות מבד: כורסאות כאלה הן לרוב פחות יקרות יחסית לכורסאות עור או דמוי עור. מצד שני, הן חשופות יותר להצטברות של לכלוך. אם נשפך אוכל או שתיה על כורסאות מבד, הכתם עלול להישאר עליהן לאורך זמן. ואולם ניקוי יסודי ומקצועי של כורסאות בד עשוי להחזיר אותן למראה ולצבעים המקוריים שלהן.

 ביום יום אפשר לשמור על הניקיון של כורסאות בד ועור כאחת. עם זאת, במקרה של כתמים משמעותיים רק ניקוי מקצועי יכול לפתור את הבעיה. מהם החומרים המקצועיים לניקוי כורסאות בשוק חומרי הניקוי יש מגוון רחב של חומרים מיוחדים שמתאימים לניקוי כורסאות עור, וחומרים אחרים שמתאימים לניקוי כורסאות מבד. עם זאת, חשוב להיצמד להוראות היצרן באשר לחומרי הניקוי המומלצים. אם וכאשר אתם מזמינים ניקוי כורסאות מקצועי, אנשי המקצוע מגיעים עם חומרי הניקוי המתאימים לאופי העבודה. ההבדל בין ניקוי עצמאי לבין ניקוי מקצועי הוא עצום, ונובע מהעובדה שאנשי המקצוע לא מנקים רק את פני השטח, אלא חודרים לתוך החלקים הפנימיים של הכורסה.  כמה עולה ניקוי כורסאות – מחיר ממוצע (טבלה) 

להלן טבלת מחירים ממוצעת של ניקוי כורסאות

סוג הכורסהמה עושםמחיר
כורסת עורהסרת כיסוי, ניקוי יסודי של הריפוד והחלקים הפנימיים של הכורסה,150 ₪ - 200 ₪
כורסת בדהזרת הכיסוי, ניקוי כתמים כולל ניקוי החלקים הפנימיים של הריפוד.150 ₪ - 200 ₪
כורסת או עור עם הדום נשלףהסרת הכיסוי, ניקוי הכורסה וההדום בצורה יסודית עם חומרי ניקוי ייעודיים, שאיבה וייבוש.  200 ₪ - 250 ₪
כורסת בד עם הדום נשלףשאיבה באמצעות שואב אבק ייחודי, להסרת לכלוך מצטבר. ניקוי הריפוד וחדירה לחלקים הפנימיים של הכורסה,200 ₪ - 250 ₪


מעבר למחירים כאמור לעיל, ניתן לקבל מחירים מיוחדים אם מדובר בניקוי של כמה כורסאות או פריטי ריהוט אחרים בבית או בעסק. \ה המקום וזה הזמן ליצור קשר, והמומחים של טים קלין יחזרו אליכם בהקדם להמשך התהליך וביצוע עבודת הניקוי.